Miasto Puławy

Zbiórka w Urzędzie Miasta wciąż trwa

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę mieszkańcy Puław tłumnie ruszyli do pomocy uchodźcom. Oddolnie organizowali wyjazdy na granicę, a punkt zbiórki w Urzędzie Miasta pękał w szwach. Obecnie szacuje się, że do Polski przybyły prawie 2 miliony uchodźców z terenów objętych działaniami wojennymi i ciągle przybywają nowi. Część z nich ulokowała się w różnych lokalizacjach w Puławach i ciągle potrzebują pomocy.

Urząd Miasta wciąż prowadzi zbiórkę i apeluje szczególnie o długoterminową żywność taką jak konserwy, olej, kasze, musy dla dzieci, kawa, czy mleko UHT. Potrzebna jest także chemia domowa i podstawowe kosmetyki, takie jak kremy do rąk, dezodoranty, czy płyny do mycia naczyń lub proszek do prania w małych opakowaniach. W związku z tym, że wśród uchodźców są również dzieci, które chcą integrować się z rówieśnikami z Puław oraz chodzić z nimi do szkół przydadzą się także przybory szkolne, zeszyty, czy plecaki.

Organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny w przypadku większego transportu – kontakt do koordynatora pod numerem 695 551 138.

Urząd informuje także o nowych godzinach otwarcia punktu zbiórki – aktualnie będzie on działał od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8:00 do 18:00.

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button