Miasto Puławy

Lokalne instytucje kultury pomagają uchodźcom

Lokalne instytucje kultury również włączają się w pomoc przybyszom zza wschodniej granicy. Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” przygotował coś specjalnego dla dzieci z Ukrainy. Najmłodsi, którzy z pewnością bardzo mocno przeżywają obecną sytuację, będą mogli choć na chwilę odetchnąć i obejrzeć film-niespodziankę w języku ukraińskim.

Darmowy seans zaplanowano już w najbliższy poniedziałek 21 marca o godz. 16:00 w sali widowiskowej “Domu Chemika”. To nie jedyne działanie puławskiej instytucji kulturalnej na rzecz przybyszów z Ukrainy. W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych “Dom Chemika” zapowiada także otwarcie w przyszłym tygodniu sali zabaw do dyspozycji najmłodszych przybyszów z Ukrainy.

W pomoc uchodźcom włącza się również puławska Biblioteka Miejska. Oprócz zbiórki darów i przygotowanych przez siebie potraw, pracownicy instytucji wydrukowali także rozmówki polsko-ukraińskie, które trafią na MOP Markuszów. Ponadto na swoim Facebookowym profilu Biblioteka Miejska opublikowała między innymi kody QR do e-booków i audio-booków w języku ukraińskim.

Plakat: POK “Dom Chemika”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button