InformacjeMiasto Puławy

Kwota za sponsoring hali ujawniona

Urząd Miasta Puławy ujawnił pełną treść umowy sponsoringowej zawartej w zeszłym roku z Grupą Azoty dotyczącej nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej. To pokłosie niedawnej decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które zgadzając się z wnioskiem lubelskiej Fundacji Wolności zobowiązało puławskie władze do ujawnienia pełnej treści tej umowy.

Największe kontrowersje dotyczyły ujawnienia kwoty, którą Grupa Azoty płaci Miastu za sponsoring tytularny nowego obiektu. Władze Puław nie chciały ujawnić tej sumy, tłumacząc to “tajemnicą przedsiębiorstwa” Grupy Azoty. Z taką interpretacją przepisów nie zgodziło się Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie, które w swojej decyzji stwierdziło, iż umowa powinna być przekazana do publicznej wiadomości w całości. Puławscy urzędnicy ostatecznie zdecydowali się ujawnić pełną treść dokumentu.

Ujawniona umowa pokazuje, że pełna kwota, którą Miasto otrzyma od Grupy Azoty przez cały okres obowiązywania dokumentu, czyli do marca 2024 roku, to milion 755 tysięcy złotych. Pieniądze są wypłacane w transzach. Do końca ubiegłego roku Miasto powinno otrzymać ponad 438 tysięcy złotych. Od stycznia bieżącego roku do marca 2024 roku do miejskiej kasy co kwartał mają wpływać kwoty ponad 146 tysięcy złotych.

Z dokumentu możemy dowiedzieć się między innymi o obowiązkach Miasta względem sponsora tytularnego hali. Jednym z nich było między innymi postawienie pylonu świetlnego przed halą, poza tym Miasto jest też zobowiązane do umieszczania w samym obiekcie materiałów reklamowych promujących Azoty czy do emisji plansz sponsorskich i spotów reklamowych. Jednym z warunków zawartych w umowie jest też nazwa samej hali – Grupa Azoty Arena.

Przypomnijmy, że obecna umowa pomiędzy Miastem a Grupą Azoty obowiązuje do marca 2024 roku.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button