Miasto Puławy

Spacery z przewodnikiem po Puławach dla uchodźców z Ukrainy

Pomoc uchodźcom z Ukrainy przybiera różne formy. Oprócz zapewnienia dachu nad głową, posiłków i zwykłej życzliwości pojawiają się też nowe inicjatywy mające na celu lepszą aklimatyzację przybyszów z Ukrainy w nowych, zupełnie nieznanych im miejscach i realiach.

Jednym z takich przedsięwzięć jest bezpłatny spacer po puławskim parku dla ukraińskich uchodźców. Inicjatorkami tego pomysłu były puławskie przewodniczki Danuta Borzecka i Kinga Jaworska. Spacery zaplanowano na około półtorej godziny, podczas ich trwania Ukraińcy mają poznać najpiękniejsze zakątki Puław oraz interesujące fakty z historii miasta. Pierwsza przechadzka po parku ma odbyć się w czwartek 17 marca o godz. 16:00, kolejne są zaplanowane na sobotę i niedzielę w tym samym tygodniu o godz. 11:00. Miejscem spotkania będzie wejście do parku od strony Alei Królewskiej.

Niewykluczone, że takich spacerów będzie więcej, wszystko zależy od zainteresowania tym przedsięwzięciem. Kontakt do organizatorów spacerów można znaleźć na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button