Miasto Puławy

Jubileuszowy konkurs “O Pierścień księżnej Izabeli” za nami

W miniony weekend Puławy stały się prawdziwą stolicą tańców polskich. W ramach 20. edycji konkursu “O Pierścień księżnej Izabeli” zaprezentowało się 107 par z 25 ośrodków z całego kraju. W Puławach wystąpili tancerze między innymi z Warszawy, Krakowa, Malborka, Bielska-Białej czy Lublina.

W tanecznym przeglądzie nie mogło oczywiście zabraknąć również reprezentantów gospodarzy, czyli puławskiego Zespołu Pieśni i Tańca Powiśle im. Kazimiery Walczak “Mamci”. Zgromadzeni w hali sportowej puławskiego ZST mogli podziwić taneczne popisy zaprezentowane przez uczestników w kujawiaku, mazurze czy oberku. Konkurs otworzył uroczysty polonez, zatańczony przez wszystkich zawodników, którzy pojawili się w Puławach. W trakcie tego tańca podświetlono reflektory na niebiesko i żółto, wyrażając w ten sposób swoje wsparcie dla Ukrainy. Uczestnicy konkursu pochodzący z tego kraju zostali też bardzo ciepło przyjęci przez puławską publiczność.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się tancerze puławskiego “Powiśla”: Paweł Piórkowski i Maria Węglarz, Tomasz Maraszkiewicz i Julia Łukanowska, Mateusz Czerwiński i Dorota Saramok oraz Jan Kusyk i Gabriela Kwit. Pierwsze miejsca w większości kategorii były udziałem zawodników “Warszawianki”. Organizatorem zawodów był Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button