InformacjeMiasto Puławy

Inicjatywa organizuje integrację dla dzieci z Ukrainy

Rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała bardzo duży napływ uchodźców z tego kraju, także do naszego regionu. Wśród przybyszów z Ukrainy jest wiele dzieci. Członkowie działającej w Puławach Spółdzielni Socjalnej INICJATYWA postanowili zorganizować w swojej placówce zajęcia integracyjne dla najmłodszych Ukraińców, ich rodzin, a także osób goszczących przybyszów w swoich domach, aby aklimatyzacja uchodźców w naszym kraju była nieco łatwiejsza.

Bezpłatne zajęcia ruszają w sobotę 2 kwietnia.

Jak mówi prezes Spółdzielni Socjalnej INICJATYWA Paweł Romański zajęcia w swoim czasie wolnym będą prowadzić wykwalifikowani terapeuci, doświadczeni w pracy z dziećmi. Będą to między innymi zajęcia gimnastyczne, taneczne, sensoplastyczne, spotkania przy grach planszowych i wiele innych aktywności. Jak dodaje Paweł Romański, oferta jest skierowana głównie do osób goszczących w swoich domach przybyszów z Ukrainy. Udział w zajęciach mogą brać nie tylko dzieci ukraińskojęzyczne, spotkania będą miały charakter integracyjny, więc mile widziane będą także np. dzieci Polaków mieszkające razem z dziećmi ukraińskimi.

Paweł Romański – prezes Spółdzielni Socjalnej INICJATYWA

Osoby chętne do uczestnictwa w tego rodzaju spotkaniach mogą zapisać się na nie poprzez specjalny formularz, który można znaleźć na stronie internetowej https://inicjatywa.pulawy.pl/. Warto dodać, że jednym ze statutowych zadań, które realizuje spółdzielnia, jest wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz integracja społeczna.

Grafika: Spółdzielnia Socjalna “Inicjatywa”

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button