Miasto Puławy

Są pieniądze na renowację cmentarza na Piaskowej

Pod koniec lutego Rada Miasta Puławy przyjęła uchwałę, zgodnie z którą Miasto przejęło od Wojewody Lubelskiego obowiązek utrzymania grobów i cmentarzy wojennych na terenie Puław. Jednocześnie samorząd lubelski zabezpieczył środki finansowe w kwocie 12 tysięcy złotych na bieżące utrzymanie zabytkowych nekropolii.

Jak się okazuje, to nie koniec nakładów finansowych na rzecz puławskiego cmentarza wojennego. Z informacji przekazanych przez radnych Prawa i Sprawiedliwości na Facebookowym profilu tego klubu wynika, że Wojewoda Lubelski wysłał do Prezesa Rady Ministrów wniosek z prośbą o dofinansowanie remontu cmentarza na Piaskowej w wysokości prawie 750 tys. złotych. Wniosek ten spotkał się z pozytywną odpowiedzią. Planowane prace remontowe miałyby objąć środkową część schodów, pomnik Żydów – ofiar II wojny światowej a także część nawierzchni.

Przypomnijmy, że w styczniu 2019 roku Rada Miasta Puławy wystosowała apel do Wojewody Lubelskiego w sprawie zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na bieżące utrzymanie oraz remont grobów i cmentarza wojennego w Puławach.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button