Miasto Puławy

Puławski Bieg Tropem Wilczym za nami

W minioną niedzielę mieszkańcy Puław i okolic, którzy lubią aktywny tryb życia, wzięli udział w Biegu Tropem Wilczym, organizowanym przez Fundację BezMiar. Wydarzenie, oprócz popularyzacji zdrowego stylu życia, miało na celu również upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli w podziemiu antykomunistycznym.

Swoich sił na trasie mogli spróbować zarówno biegacze, jak i miłośnicy nordic walking. Rozegrano biegi na dystansie 5 kilometrów, a także w biegu symbolicznym na 1963 metry. Zdecydowana większość uczestników wydarzenia pochodziła z Puław, jednak nie zabrakło również biegaczy spoza naszego miasta, między innymi z Lublina, Kurowa, Końskowoli czy Dęblina. W kategorii kobiet pierwsze 3. miejsca na głównym dystansie zajęły Katarzyna Głuszak, Lilianna Jaworska oraz Agnieszka Polak. Wśród mężczyzn najszybsi okazali się Kamil Borucki, Mariusz Sumorek oraz Mariusz Skurski. W trakcie Biegu Tropem Wilczym nie zabrakło akcentów wsparcia i solidarności z Ukrainą, która mierzy się z rosyjską agresją.

Bieg Tropem Wilczym organizowany jest w całej Polsce w związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku inicjatywa odbywała się w naszym kraju po raz dziesiąty. Puławy niedawno dołączyły do tej ogólnopolskiej akcji.

Foto: Fundacja BezMiar

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button