Informacje

Małe Granty – wsparcie dla organizacji pomagających uchodźcom

Wojna na Ukrainie i sytuacja związana z falą uchodźców napływających z tego kraju do Polski sprawia, że w naszym kraju organizowane są różne formy pomocy. Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił nabór ofert w programie “Małe Granty”, skierowany do organizacji pozarządowych, które zajmują się wsparciem cudzoziemców.

Wsparcie finansowe mogą otrzymać podmioty, które zajmują się działalnością na rzecz integracji cudzoziemców, pomocą rodzinom i osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej czy promocją i organizacją wolontariatu. Organizacje pozarządowe mogą składać swoje oferty od 3 marca do wyczerpania środków finansowych. Kwota przeznaczona przez Województwo na dotacje w programie Małych Grantów to 800 tys. złotych, zaś jeden projekt może otrzymać maksymalnie 10 tysięcy złotych.

Szczegółowe informacje na temat zasad udzielania dotacji dla podmiotów zajmujących się działaniami pomocowymi względem uchodźców z Ukrainy można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego promocja.lubelskie.pl. Tam też znajdują się załączniki z dokumentami, które należy wypełnić, aby starać się o dofinansowanie. Miejsce składania ofert w wersji papierowej to Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie przy ul. Grottgera 4. Można też je złożyć za pośrednictwem elektronicznej usługi ePUAP.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button