InformacjePowiat Puławski

Sesja radnych powiatowych na temat obecnej sytuacji

W czwartek odbyła się 34. sesja Rady Powiatu. Głównym tematem tego spotkania była obecna sytuacja w związku z napływem uchodźców z Ukrainy.

Na początku sesji radni przyjęli wspólne stanowisko wyrażające solidarność z narodem ukraińskim oraz potępiające rosyjską agresję. Oprócz symbolicznego gestu mówiono także o konkretnych działaniach, które dotychczas podjął Powiat, aby wspomóc naszych wschodnich sąsiadów. Obecnie w naszym powiecie uchodźcy znajdują schronienie między innymi w bursie Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, w Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym, Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie oraz hotelu Pół Ławy. Jest to łącznie około 250 miejsc, jednak ta baza zapewne będzie się poszerzać. Poinformowano również, że dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Puławach został oddelegowany na granicę, by tam wspierać uciekających przed wojną. Przedstawiciele Powiatu zapewnili także, że uchodźcy są objęci pomocą medyczną na podstawie paszportu lub dokumentu ze stemplem z przekroczenia granicy.

Podczas posiedzenia przypomniano także o prowadzonych w szkołach i samym urzędzie starostwa zbiórkach pomocowych na rzecz uchodźców.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button