Informacje

Konkurs na palmę i pisankę wielkanocną

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza mieszkańców naszego regionu do udziału w trzeciej edycji konkursu na najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną.

Organizatorzy zachęcają do nadsyłania prac szczególnie rękodzielników, artystów plastyków, członkinie kół gospodyń wiejskich oraz dzieci i młodzież szkolną. Uczestnikiem konkursu może zostać każda osoba zamieszkująca województwo lubelskie, której propozycja zostanie zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy bądź wyznaczoną gminną instytucję kultury. W konkursie ustalono 4 kategorie: pisanka wielkanocna wykonana technika tradycyjna i współczesną oraz palma wielkanocna w odsłonie tradycyjnej i współczesnej. W każdej z tych kategorii nagrody zostaną przyznane w 3 grupach: dla dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia, dla osób powyżej tego wieku oraz za pracę zbiorową.

Na stworzenie prac nie ma wiele czasu, uczestnicy konkursu z naszego powiatu powinni je dostarczyć do 8 marca do Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki puławskiego Starostwa Powiatowego. Stamtąd prace trafią do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 2 kwietnia. Szczegółowy regulamin konkursu można pobrać ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button