InformacjePuławy

Wścieklizna w Dęblinie – nowy obszar zagrożony

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubelskiego dot. zwalczania wścieklizny właściciele zwierząt z powiatu puławskiego powinni stosować się do wytycznych obowiązujących w obszarach zagrożonych występowaniem tej choroby.

Wojewoda Lubelski uchylił rozporządzenie wydane dn. 12 stycznia br. i 25 lutego wydał nowe. Miało to związek z wykryciem przypadku wścieklizny u zwierzęcia w Dęblinie. Tym samym miejscowości położone najbliżej miasta stały się obszarami zagrożonymi wścieklizną – dotyczy to Nadwiślanki, Kleszczówki i Bobrownik w gminie Ryki oraz Borowej, Skoków, Matyg, Borowiny i Niecieczy w gminie Puławy.

Na obszarze zagrożonym zabrania się organizowania targów i wystaw z udziałem zwierząt wrażliwych na chorobę, organizowania polowań i odstrzału zwierząt łownych, ale co najważniejsze – trzymania psów na terenie zamkniętym oraz kotów w zamknięciu. Zwierzęta te powinny mieć obowiązkowo wykonane szczepienia przeciwko wściekliźnie. Przypominamy również, że jest to choroba, która może przenieść się na człowieka.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button