LPU24POLECAMYSport

Jak wybrać antyperspirant, który sprawdzi się w czasie treningu na siłowni?

Podczas treningu nasze ciało w naturalny sposób poci się, co nie jest dla nikogo niczym zaskakującym. Często temu zjawisku towarzyszy nieprzyjemny zapach, który sprawia, że czujemy się niekomfortowo. Istnieją jednak sposoby na to, aby pot nie doskwierał nam w tak dużym stopniu. Konieczny będzie dobór odpowiedniego ubrania oraz zastosowanie takiego kosmetyku, jak choćby antyperspirant lub dezodorant. Który będzie w tym przypadku lepszy? I na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Trening na siłowni a nadmierne pocenie

Nie powinno nas martwić to, że podczas treningu nasze ciało wydziela pot. W ten sposób organizm reguluje temperaturę, czasami też pozbywa się tego, co nie jest dla niego dobre. W zależności od płci, potu może być nieco więcej u mężczyzn. Kiedy mówimy o nadmiernym poceniu? Raczej trudno jest zdiagnozować problem, jeżeli wykonujemy ciężkie ćwiczenia. Pocić możemy się także w momencie, kiedy zastosujemy antyperspirant czy dezodorant. Jeżeli nasze ciało wydziela nadmiar potu w sytuacjach codziennych, to w takim przypadku powinniśmy udać się do lekarza. Bywa, że jest to jeden z objawów choroby, z jaką zmaga się nasze ciało.

Jednak to, że po skończonym treningu nasza koszulka jest delikatnie wilgotna lub całkowicie mokra, raczej nie powinno wywoływać u nas niepokoju. Jest to naturalny proces, z którym nie warto walczyć. Znacznie lepiej jest skupić się na sposobach, które znacząco zmniejszą nasz dyskomfort. W jaki sposób? Może być to noszenie odpowiednio dobranej odzieży sportowej, ale też zastosowanie kosmetyków ograniczających wydzielanie potu. O czym mowa?

Jaki kosmetyk ochroni nas przed nieprzyjemnym zapachem potu?

Jeżeli zależy nam jedynie na zamaskowaniu przykrego zapachu, to dezodorant będzie dla nas odpowiednim wyborem. Możemy używać go nie tylko przed wyjściem na siłownię, ale także w czasie dnia. Sprawia, że czujemy się komfortowo nawet w momencie, kiedy czujemy, że nasze gruczoły potowe zaczęły intensywnie pracować. Zawarte w tym produkcie składniki odpowiedzialne są za maskowanie nieprzyjemnego zapachu. Szczególnie panowie chętnie sięgają po dezodoranty, które są proste w aplikacji. Wystarczy spryskać okolice pach z niewielkiej odległości, a następnie poczekać na wchłonięcie produktu.

Antyperspirant idealny na siłownię

Równie dobrym wyborem może być zakup takiego kosmetyku jak antyperspirant. Jego działanie jest mocniejsze, ponieważ nie tylko niweluje przykry zapach, ale wpływa również na prace naszych gruczołów potowych. To alternatywa zarówno dla dezodorantu, jak i blokera. Antyperspirant często występuje jako wariant w kulce bądź sztyfcie. Aplikujemy go bezpośrednio na oczyszczoną skórę.

Jeżeli jest to produkt, który ma sprawdzić się podczas ćwiczeń na siłowni, to warto zwrócić uwagę na to, jak silną ochronę jest w stanie zapewnić. Producenci kosmetyków często podpowiadają konsumentom, który kosmetyk okaże się odpowiedni przy intensywnych ćwiczeniach. Należy jednak pamiętać, że nie jest to bloker, dlatego nie zaczopuje naszych gruczołów potowych. Sprawi jednak, że uporczywej wilgoci będzie pojawiało się znacznie mniej niż w momencie, gdy zrezygnowalibyśmy z użycia jakiegokolwiek preparatu. Aby zwiększyć jego działanie, możemy użyć go przed treningiem. Pamiętajmy, aby po skończeniu ćwiczeń dokładnie oczyścić skórę i zaaplikować antyperspirant (lub też dezodorant) raz jeszcze.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button