Miasto PuławySport

Azoty Cup 2022

 

Już po raz piąty młodzi piłkarze spotkali się na puławskich obiektach, rywalizując w ramach turnieju Azoty Cup. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 500 zawodników z roczników 2013 i 2007, grających w 19 drużynach. W ostatni weekend lutego mecze drużyn z rocznika 2013 rozgrywane były na Hali Sportowej MOSiR przy ul. Partyzantów. Drużyny starsze, z rocznika 2007 rywalizowały “w plenerze”, na boiskach sztucznych MOSiR i KEN.

Organizator Michał Świderski podkreśla, że poziom zawodników, szczególnie tych 15-letnich, z roku na rok bardzo wzrasta. Jak dodaje, impreza była bardzo udana, a zespoły bardzo chętnie przyjeżdżają, by rywalizować w Puławach.

Michał Świderski – organizator

Wśród roczników starszych miejsca na podium wywalczyli zawodnicy Radomiaka Radom, Józefovii Józefów i Stali Stalowa Wola. Najlepszym bramkarzem został Krzysztof Marciński z Radomiaka. Tytuły najlepszego zawodnika i króla strzelców trafiły do zawodników z Józefowa – Karola Nowaka i Jakuba Sierackiego. W roczniku 2013 sukcesem może poszczycić się puławska Wisła – drużyna zajęła pierwsze miejsce, a tytuły najlepszego bramkarza oraz króla strzelców trafiły do zawodników tego klubu – Franka Kwaśnika i Olka Krawczaka.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button