Miasto Puławy

Ul. Waryńskiego zostaje

Zgodnie z przewidywaniami, Rada Miasta Puławy podczas swojej czwartkowej sesji nie wyraziła zgody na zmianę nazwy ulicy Ludwika Waryńskiego na Romana Dmowskiego. Petycja w sprawie ewentualnej zmiany wpłynęła do Rady pod koniec ubiegłego roku.

Autorzy petycji chcieli, aby Roman Dmowski, nazywany jednym z ojców polskiej niepodległości, miał w Puławach swoją ulicę. Ich zdaniem powinien zastąpić w roli patrona ulicy XIX-wiecznego działacza socjalistycznego Ludwika Waryńskiego, który był przez pewien czas swojego życia związany z Puławami. Na taką zmianę nie zgadzali się mieszkańcy ulicy, którzy wzięli udział w posiedzeniu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, która zajmowała się tym tematem. Radni zasiadający w tym gremium przychylili się do zdania mieszkańców i rozpatrzyli petycję negatywnie. Podobne zdanie podtrzymała cała Rada Miasta. Za rozpatrzeniem petycji negatywnie głosowało 16 radnych (A. Kuszyk, A. Kędziora, B. Krygier, E. Szymańska, E. Wójcik, H. Jarząbek, J. Grobel, K. Zięcina, L. Jaworska, M. Cytryński, M. Pakuła, M. Śmich, P.Matras, R. Ścibior, S. Seredyn, W. Kowalczyk), 2 było przeciw (I. Czeżyk. R. Smolak) , zaś 3 (G. Bińczak, M. Zakrzewski, T. Kraszewski) wstrzymało się od głosu.

Jednocześnie przewodnicząca Bożena Krygier zapowiedziała, że propozycja nazwy nowej ulicy bądź obiektu imieniem Romana Dmowskiego trafi w najbliższym czasie do Komisji Promocji Miasta, Kultury i Współpracy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button