InformacjeMiasto Puławy

Zbiórki darów dla Ukrainy – Puławy pomagają [VIDEO]

Urząd Miasta Puławy poinformował o uruchomieniu zbiórki darów na rzecz obywateli Ukrainy, którzy muszą od czwartku mierzyć się z rosyjską agresją.

Punkt zbiórki działa przy wejściu głównym do Urzędu Miasta codziennie w godz. od 8:00 do 22:00. Zbierana jest żywność długoterminowa, między innymi konserwy, mąka, kasza, ryż, herbata czy warzywa i owoce w puszkach. Bardzo potrzebne są również środki opatrunkowe, kosmetyki, chemia, zbierane są także nowe koce i śpiwory. W punkcie nie będą zaś przyjmowane ubrania. Zbiórkę na rzecz Ukraińców prowadzi także puławski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 do siedziby puławskiego PCK przy ul. Wojska Polskiego 13 w środkowym wieżowcu.
W sobotnie popołudnie i wieczór doszło do spontanicznej akcji mieszkańców naszego miasta na parkingu hali sportowej przy Alei Partyzantów mieszkańcy przynieśli dary dla uchodźców. Zgodnie z zapowiedziami część z nich trafiło do punktu w Urzędzie Miasta a także bezpośrednio na przejście graniczne w Dorohusku gdzie zostaną dostarczone samochodami organizatorów zbiórki.

Przypomnijmy, że Miasto uruchomiło też wcześniej specjalne konto „Pomoc humanitarna dla Ukrainy od mieszkańców Miasta Puławy”, na które można wpłacać datki pieniężne. Numer rachunku to 74 1020 3147 0000 8902 0166 6486. 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button