Przegrana Azotów w Opolu

Po domowym zwycięstwie na otwarcie rundy wiosennej rozgrywek PGNiG Superligi puławscy azotowcy pojechali do Opola aby zmierzyć się z miejscową Gwardią. Puławianie liczyli na rewanż po wrześniowej porażce na własnej hali, jednak i tym razem ulegli nafciarzom.

Gospodarze zaczęli od szybkiego zdobycia przewagi i w 6 minucie prowadzili 6:1. Azotowcy zaczęli odrabiać straty, jednak do przerwy nie zdołali wywalczyć remisu. Ostatecznie to gwardziści schodzili do szatni przy prowadzeniu 17:12.

W drugiej połowie zawodnicy z Puław ponownie zmobilizowali się i walczyli o wynik. Od 40. minuty walka na parkiecie stała się wyrównana, a w 49. minucie na tablicy wyników pojawił się remis 23:23, co dawało nadzieje na zwycięstwo. Obie drużyny walczyły punkt za punkt i po końcowej syrenie mecz zakończył się remisem 27:27. Ostatecznie bramkarze Gwardii okazali się o jeden raz skuteczniejsi w rzutach karnych, co dało opolanom dwa punkty w ligowej tabeli.

KPR Gwardia Opole – Azoty Puławy 27:27 (17:12), k. 4:3
Azoty Puławy: Borucki, Koshovy – Górski, Zivkovic, Adamski, Przybylski, Marciniak, Antolak, Burzak, Valles Becerra, Kowalczyk, Janikowski, Fedeńczak, Jarosiewicz, Konieczny

Autor: A. Koter