InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Puławy szykują miejsca dla uchodźców

W związku z narastającymi napięciami w sąsiedniej Ukrainie, wojewoda lubelski zaapelował do władz miast i powiatów naszego województwa o określenie możliwości przyjęcia uchodźców oraz miejsc ich zakwaterowania. Na apel odpowiedziało Starostwo Powiatowe w Puławach.

Miejscem, które najlepiej odpowiada wytycznym wojewody ma być bursa szkolna Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach.

– Starostwo jest gotowe na przyjęcie ewentualnych uchodźców z Ukrainy – mówi rzecznik tej instytucji Maciej Saran. Jak dodaje, poszczególne samorządy z naszego województwa otrzymały od Wojewody pismo w tej sprawie. Odpowiadając na apel Wojewody, szukano miejsca z odpowiednią bazą noclegową, dostępem do węzła sanitarnego i zapleczem gastronomicznym, stąd wybór padł na Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach. Po konsultacji z dyrektorem tej instytucji Wiesławem Smyrgałą, wskazano 60 miejsc noclegowych dla ewentualnych uchodźców.

Maciej Saran  -Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Puławach

Napięcia w Ukrainie trwają od 2014 roku. W związku z obecną sytuacją Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat, aby ze względu na eskalację militarną i polityczną ze strony Federacji Rosyjskiej, ograniczać wyjazdy do Ukrainy.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button