InformacjeMiasto Puławy

PPNT oferuje dostęp do nowoczesnych rozwiązań

W Puławskim Parku Naukowo Technologicznym powstała Strefa Fizyczna. To miejsce przygotowane dla osób kreatywnych i przeznaczone do tworzenia nowych pomysłów. Strefa ma zapewnić zaplecze technologiczne dla innowacyjnych rozwiązań naukowych, jest wyposażona w wysokiej jakości zaawansowany technologicznie sprzęt.

Jak mówi Anna Blajerska z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego Stefa Fizyczna składa się z wysoko specjalistycznego sprzętu, między innymi komputerów, strefy VR czy drukarek 3D. Pomysłodawcy mogą w tej strefie testować i sprawdzać swoje projekty m.in. grafiki czy wizualizacje. Przedstawicielka puławskiej instytucji zapowiedziała też organizację cyklu szkoleń, najbliższy warsztat będzie mieć miejsce 12 marca.

Prezes PPNT Tomasz Szymajda powiedział, że trwa już nabór do trzeciej rundy Strefy Pomysłodawcy, a zgłoszenia cały czas napływają. Podkreślił, że obecny projekt dedykowany jest zwłaszcza społeczności lokalnej. Tomasz Szymajda zaprosił wszystkich młodych, kreatywnych ludzi, którzy chcieliby stworzyć własny biznes do uczestnictwa w programie puławskiej instytucji.

 

Anna Blajerska – PPNT, Tomasz Szymajda – prezes PPNT

To nie jedyna taka strefa stworzona dla potrzeb przyszłych przedsiębiorców. W ramach współpracy podobne miejsca zostały utworzone także w Krakowskim Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button