InformacjePowiat Puławski

Aktywny Samorząd – rusza kolejna edycja programu

Powiat puławski również w tym roku przystąpił do realizacji pilotażowego programu “Aktywny Samorząd”. Celem tej inicjatywy jest eliminowanie różnego rodzaju barier, ograniczających uczestniczenie w edukacji, życiu społecznym czy zawodowym, które napotykają na swojej drodze osoby niepełnosprawne.

W ramach programu można się starać m.in. o pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, nowoczesnej protezy kończyny, ale także odpowiedniego oprzyrządowania potrzebnego do samochodu. Dofinansowanie może także objąć pomoc w uzyskaniu prawa jazdy przez osobę niepełnosprawną. Program “Aktywny Samorząd” zakłada również możliwość uzyskania opieki dla osoby zależnej, tak by jej opiekun mógł być aktywny zawodowo. Jeden z modułów programu przewiduje też pomoc w uzyskaniu wykształcenia wyższego dla osoby z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Realizatorem programu “Aktywny Samorząd” w powiecie puławskim jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Wnioski o wsparcie w ramach tego przedsięwzięcia będzie można składać od 1 marca drogą elektroniczną poprzez zalogowanie się do Systemu Obsługi Wsparcia sow.pfron.org.pl. Szczegółowe informacje na temat tego programu można uzyskać na stronie internetowej PCPR w zakładce “Aktywny Samorząd” oraz w siedzibie tej instytucji przy al. Królewskiej 3.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button