InformacjePowiat Puławski

Skutki silnego wiatru w powiecie puławskim

Ostatniej doby w całej Polsce mierzyliśmy się z bardzo silnym wiatrem, który na północy kraju przekraczał w porywach 130 km/h. Mimo wcześniejszych ostrzeżeń i apeli, by nie wychodzić z domu i zabezpieczyć swoje mienie, nie wszystkie sytuacje dało się przewidzieć.

W powiecie puławskim odnotowano porywy sięgające 80 km/h. To wystarczyło, by wiatr uszkodził drzewa i budynki. Strażacy interweniowali przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, m.in. Janowicach, Nałęczowie i Kurowie.

Bryg. Grzegorz Buzała z Komendy Powiatowej PSP relacjonuje, że odnotowano 22 interwencje związane z usuwaniem skutków silnego wiatru, było to głównie usuwanie konarów i powalonych drzew. W sumie na terenie naszego regionu działania prowadziło 26 zastępów straży pożarnej – 138 strażaków. Przedstawiciel Straży zaapelował, by w taką pogodę unikać wychodzenia z domu, jeśli podróż jest konieczna, należy unikać stawania pod drzewami.

bryg. Grzegorz Buzała –  prasowy KPPSP w Puławach

Silnego wiatru możemy spodziewać się także w sobotę. Niezmiennie apelujemy o ostrożność i rozwagę oraz śledzenie aktualnych alertów pogodowych.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button