Informacje

“Wyimek” tworzy galerię kultury Lubelszczyzny

To ważna informacja dla wszystkich utalentowanych osób z naszego regionu oraz ludzi związanych z kulturą Lubelszczyzny. Działający ze wsparciem Młodzieżowej Rady Miasta Lublin zespół „Wyimek” tworzy bowiem galerię osób i miejsc, która ma wypromować lokalnych artystów.

Zespół „Wyimka” w składzie Katarzyna Anna-Lendzion, Łucja Rymuszka, Tobiasz Walkiewicz oraz Alicja Pacek realizuje projekt społeczny na platformie internetowej „Zwolnieni z Teorii”. Aby wypromować kulturę naszego regionu, zarówno jej elementy tradycyjne jak i współczesne, członkowie zespołu postanowili stworzyć galerię, która pokazywałaby kulturalne bogactwo Lubelszczyzny.

Poszukiwane są osoby, które chciałyby podzielić się z innymi swoją sztuką, niezależnie od wieku i stażu artystycznego, w takich kategoriach jak poezja, literatura, muzyka, fotografia, teatr, taniec, dzieła malarskie czy rękodzielnicze. Zgłaszać mogą się także grupy i formacje artystyczne działające na terenie naszego województwa. W galerii „Wyimka” mają być uwzględnione również ciekawe miejsca, w których może rozwijać się życie kulturalne, czyli biblioteki, domy kultury, teatry, kluby czy pracownie artystyczne.

Swoje zgłoszenia można przesyłać poprzez formularz Google dostępny w linku https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScek4Yzbat4dyU_AA36fN8Yhn0Sc0qdUx2E2H4UUx-lbp2r4Q/viewform. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 marca, zaś 10 dni później galeria wybranych propozycji zostanie udostępniona w internecie. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy można znaleźć w mediach społecznościowych „Wyimka”, między innymi na Facebooku.

Foto ilustracyjne Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button