InformacjeMiasto Puławy

6 marca Puławy pobiegną Tropem Wilczym

6 marca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To już 10. edycja największego biegu pamięci w Polsce, w której obchody włączają się również mieszkańcy Puław.

Imprezy biegowe cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Tak z pewnością będzie i tym razem. Idea połączenia aktywności fizycznej z upamiętnieniem wydarzeń historycznych daje poczucie nie tylko pożytku dla siebie, ale też dla innych. Bieg Tropem Wilczym odbywa się w celu upamiętnienia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego.

Bieg zostanie rozegrany na 3 dystansach: 5 km, 1963 m i dla najmłodszych 196,3 m. W biegu może wziąć udział każdy – trasę można przebiec, przejść czy przemaszerować z kijkami nordic walking. Najważniejszy jest sam udział i ukończenie biegu. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Aktualnie trwają zapisy na bieg, można ich dokonywać przez stronę internetową organizatora puławskiej edycji, Fundacji BezMiar. Dla spóźnialskich będzie możliwość zapisania się także w dniu biegu, jednak w takim wypadku organizator nie gwarantuje otrzymania pakietu startowego.

Autor: M. Owczarz

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button