Miasto Puławy

Podwyżka za śmieci w Puławach – kolejne podejście

Już po raz kolejny na sesję Rady Miasta wróci temat podwyżki opłat za śmieci w Puławach. Próby podniesienia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi są podejmowane już od listopada. Wiele wskazuje jednak na to, że tym razem sprawa może mieć inny finał niż wcześniej.

Wszystkie dotychczasowe projekty dotyczące zmiany stawek opłat wnosił do Rady Miasta prezydent Paweł Maj. Scenariusz dyskusji na temat tego punktu był bardzo podobny: włodarz naszego miasta tłumaczył, że zmiany kwot są niezbędne ze względu na brak wystarczających środków w miejskim budżecie, radni, w większości z Prawa i Sprawiedliwości oraz zrzeszeni w klubie Samorządowców byłego prezydenta Janusza Grobla, odrzucali prezydencki projekt w głosowaniu.

Tym razem jednak sytuacja może ulec zmianie, bowiem to nie prezydent Maj, a właśnie radni zrzeszeni wokół Janusza Grobla zgłosili własny projekt uchwały. Zgodnie z jego zapisami miesięczna opłata za wywóz śmieci segregowanych od mieszkańca miałaby wynieść 27 złotych, zaś w przypadku braku segregacji ta kwota wzrosłaby do 60 złotych. Rodziny wielodzietne nie zapłaciłyby miesięcznie więcej niż 100 złotych. Zgodnie z projektem, nowe ceny dla mieszkańców Puław zaczęłyby obowiązywać od maja.

Czy tak się stanie – przekonamy się najprawdopodobniej podczas najbliższej sesji Rady Miasta, którą zaplanowano 24 lutego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button