Kolejny sparing Wisły zakończony zwycięstwem

Piłkarze Wisły Puławy kontynuują serię spotkań w okresie przygotowawczym przed nadchodzącą rundą wiosenną 2. ligi. W sobotę ich przeciwnikiem był zespół Chełmianki.

Wiślacy przeważali w tym meczu i odnieśli zasłużone zwycięstwo, jednak nie obyło się również bez błędów w defensywie. Puławianie szybko objęli prowadzenie za sprawą wracającego po kontuzji Adriana Paluchowskiego. Na początku drugiej części gry gospodarze z Puław podwyższyli prowadzenie za sprawą jednego z zawodników testowanych w okresie przygotowawczym. W 70. minucie było już 3:0 dla puławskiej drużyny, kiedy to Krystian Puton pewnie wykonał rzut karny, podyktowany przez sędziego.

W końcówce meczu wiślacy stracili dwie bramki. Jedną gracze z Chełma również zdobyli po skutecznym wyegzekwowaniu „jedenastki”, druga – na pięć minut przed końcem – padła z dystansu. Wiślacy pokonali więc Chełmiankę 3:2. Przypomnijmy, że w poprzednich spotkaniach kontrolnych piłkarze Mariusza Pawlaka wygrali z Pilicą Białobrzegi, Podlasiem Biała Podlaska, Energią Kozienice, ponieśli zaś porażki z Koroną Kielce oraz Resovią Rzeszów.

W ostatniej grze kontrolnej gracze Wisły mają zmierzyć się z drużyną Broni Radom.