Informacje

Wciąż można korzystać z bonu turystycznego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o możliwości wykorzystania bonu turystycznego na dziecko. W województwie lubelskim wielu rodziców wciąż nie skorzystało z przysługującego im świadczenia.

Bon przysługujący większości opiekunów to 500 złotych na dziecko, w przypadku dzieci z niepełnosprawnością ta kwota jest dwa razy wyższa.

Małgorzata Korba – rzeczniczka ZUS w woj. lubelskim

– Bon turystyczny to elektroniczne świadczenie, którym rodzice mogą płacić za wypoczynek dzieci, usługi hotelarskie i imprezy turystyczne realizowane na terenie Polski – przypomina Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. Jak dodaje, na Lubelszczyźnie rodzice mają prawo do skorzystania z 224 tys. bonów turystycznych, do tej pory wydali w całości bony z 67 tysięcy bonów. Można z nich jeszcze korzystać przez kilka miesięcy, bo do końca września. Do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, zaś sama usługa może się odbyć nawet po tej dacie.

Rodzice mogą aktywować swoje bony za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, można nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty. Świadczenie można wykorzystać do końca września.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button