Medale dla Puław na Halowych Mistrzostwach w Lekkoatletyce

Świetne wiadomości napłynęły do nas w niedzielny wieczór z Rzeszowa. Reprezentujące barwy Wisły Puławy biegaczki Alicja Sielska, Wiktoria Oko oraz Zuzanna Gozdera zajęły czołowe miejsca podczas jednego z biegów rozgrywanych podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20.

Konkurencją, którą reprezentantki Puław wręcz zdominowały, był bieg na 60 metrów przez płotki. Alicja zajęła 1. miejsce, osiągając podczas biegu finałowego rekord życiowy – 8 sekund 46 setnych. Została tym samym młodzieżową halową Mistrzynią Polski. Na tym samym dystansie brąz zdobyła Wiktoria Oko, uzyskując rezultat 8 sekund 52 setne, a więc również pobiegła najszybciej w karierze. Zaledwie o 3 setne wolniej od niej pobiegła kolejna zawodniczka puławskiej Wisły Zuzanna Gozdera, plasując się tuż za podium. Wynik 8,55 s. był również najlepszym rezultatem tej zawodniczki w dotychczasowych startach.

Swoimi świetnymi wynikami puławskie zawodniczki po raz kolejny udowodniły, że są w ścisłej czołówce płotkarek w Polsce w kategoriach juniorskich.