Miasto Puławy

Spędź ferie z Biblioteką Miejską

W najbliższym czasie dzieci i młodzież z naszego województwa rozpoczną ferie zimowe. Puławska Biblioteka Miejska przygotowała na ten czas specjalny program, który nazwano “Zawsze z książką”. Zaplanowano m.in. spotkania on-line z najmłodszymi czytelnikami.

Na dobry początek czytelnia przygotowała konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat “Moja przygoda z książką”. Zadaniem najmłodszych czytelników będzie wykonanie ilustracji do ulubionej książki. Do swojej pracy warto się przyłożyć, gdyż najlepsze propozycje konkursowe zostaną wydrukowane na spersonalizowanej pocztówce oraz zaprezentowane w holu biblioteki na wystawie pokonkursowej.

Kolejną propozycją dla uczestników ferii z Biblioteką jest “Książkowy przeplataniec”, czyli krzyżówka w której dzieciaki będą mogły pochwalić się swoją znajomością baśni oraz bajek. W okresie ferii codziennie będzie udostępniona nowa zagadka – odgadnięcie wszystkich 13 haseł utworzy baśniową krzyżówkę.

W programie feryjnych zajęć zaplanowano także teatrzyk o Kopciuszku jak również eksperymenty fizyczne oraz warsztaty plastyczne pod nazwą “Coś fajnego? Nic trudnego!”. Bibliotekarze zaproponują też najmłodszym wartościowe lektury do poczytania w czasie wolnym.

Warto śledzić media społecznościowe Biblioteki, wszystkie wydarzenia będą zamieszczane na Facebooku oraz stronie internetowej czytelni. Tam też można znaleźć zasady uczestnictwa w zorganizowanych konkursach oraz zajęciach.

Grafika: Biblioteka Miejska w Puławach

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button