Miasto Puławy

Puławskie dzieciaki kodowały z Gigantami

Niemal 100 uczestników wzięło udział w puławskich warsztatach stacjonarnych w ramach zajęć “Koduj z Gigantami” prowadzonych przez szkołę Giganci Programowania.

To ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na 3 grupy wiekowe odbyły się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce. Łącznie wzięło w nich udział blisko 12 tysięcy uczestników. Młodzi ludzie mogli próbować swoich sił w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C# oraz Python.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży a także promowanie nowych rozwiązań technologicznych. W trakcie trwania akcji uczestnicy mieli możliwość m.in. nawiązania nowych relacji z rówieśnikami oraz wspólnej gry. Wśród wielu zajęć podczas warsztatów dzieciaki miały możliwość stworzenia własnej gry komputerowej oraz aplikacji mobilnej.

Międzynarodowa szkoła Giganci Programowania, która zajmowała się organizacją tego wydarzenia, już od 6 lat prowadzi kursy i warsztaty nie tylko w Polsce, ale również w Chorwacji, na Słowacji, Chile, w Meksyku czy Australii.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button