Sport

Azoty Puławy w ćwierćfinale Pucharu Polski

W środę szczypiorniści Azotów Puławy mierzyli się na wyjeździe z zespołem MMTS Kwidzyn w ramach rozgrywek 1/8 finału Pucharu Polski.

Puławianie byli faworytem tego spotkania i niemal od razu było widać, kto w tym spotkaniu będzie dominował. Już w 6. minucie gracze z Puław prowadzili 4:1. Przyjezdni kontrolowali swoją przewagę, nie pozwalając kwidzynianom na zbliżenie się z wynikiem. Do przerwy Azoty prowadziły 19:15.

W drugiej części spotkania przewaga puławian zaczęła wzrastać, najpierw do 8, a następnie nawet do 11 bramek. Między 40. a 50. minutą spotkania kwidzynianie zdołali odrobić część strat zmniejszając przewagę puławian do 4 bramek. Ostatecznie azotowcy wygrali z MMTS Kwidzyn 32:26 i zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Spotkanie było debiutem dla nowego gracza Ivana Burzaka. Najwięcej bramek – po 5 dla Azotów zdobyli: Rafał Przybylski, Michał Jurecki i Piotr Jarosiewicz.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 26:32 (15:19)
Azoty: Zembrzycki, Borucki – Przybylski, Jurecki, Jarosiewicz, Rogulski, Dawydzik, Kowalczyk, Akimenko, Fedeńczak, Łangowski, Konieczny, Burzak, Bachko, Podsiadło, Zivković

Foto: KS Azoty Puławy, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button