InformacjeMiasto Puławy

Aplikacja Puławoaktywni do zgłaszania problemów uruchomiona

Niedawno informowaliśmy o nowej aplikacji służącej do zgłaszania różnego rodzaju problemów w mieście, którą udostępnił dla puławian radny Mariusz Cytryński. W czwartek swoją aplikację przedstawiło Miasto Puławy.

Aplikacja Puławoaktywni jest dostępna dla użytkowników telefonów z oprogramowaniem Android oraz IOS. Nowe rozwiązanie jest także dostępne za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta www.pulawy.eu, która również zyskała nową szatę graficzną.

Prezydent Paweł Maj podkreśla, że aplikacja pozwoli na zacieśnienie kontaktów z mieszkańcami, którzy będą mogli łatwiej informować Urząd o sprawach, które ich nurtują. Sam pomysł utworzenia tego rodzaju aplikacji powstał, jak podkreśla sam prezydent, w związku z bardzo wieloma wiadomościami, pytaniami i uwagami, które włodarz naszego miasta otrzymywał w swoich mediach społecznościowych. Prezydent Paweł Maj wyraził nadzieję, że aplikacja przyczyni się do jeszcze większego rozwoju miasta.

Paweł Maj – prezydent Puław

Łukasz Kołodziej z Urzędu Miasta poinformował, że prace nad powstaniem aplikacji trwały kilka miesięcy. Twórcom aplikacji zależało na tym, aby każdy mieszkaniec mógł w prosty sposób z ominięciem urzędniczych kolejek, w każdym miejscu w Puławach zgłosić dany problem, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Wśród kategorii uwzględnionych w aplikacji Puławoaktywni znajduje się m.in. segment Propozycje. Tutaj puławianie mogą zgłaszać wszystkie swoje pomysły zmian w mieście.

Łukasz Kołodziej – UM Puławy

Puławianie mają możliwość zgłoszenia usterki za pomocą aplikacji w kilku krokach. Dokonane zgłoszenie podlega jeszcze ocenie. Zgodnie z przyjętymi zasadami administrator ma 3 dni robocze na ocenę danego zgłoszenia. Po tym czasie powinien wysłać do zgłaszającego problem informację o możliwym terminie załatwienia sprawy bądź poinformować o powodach, w związku z którymi problem nie może być rozwiązany.

Aplikacja ma także przekazywać istotne dla mieszkańców komunikaty, alerty, informacje o imprezach kulturalnych w Puławach czy harmonogram odbioru odpadów komunalnych.

W aplikacji można założyć sobie konto, jednak nie jest to konieczne. Jeśli wybieramy opcję bez logowania, nie mamy możliwości podglądu na komunikaty zwrotne, dostajemy natomiast powiadomienie, że zgłoszenie zostało przyjęte.

Łukasz Kołodziej – UM Puławy

Co ważne, system nie służy do zgłaszania spraw bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. W takich przypadkach, tak jak dotychczas, należy dzwonić na numery alarmowe.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button