Informacje

Złóż dotacje o OZE

To już ostatnia szansa na pozyskanie funduszy w ramach dofinansowania na inwestycje dla rodzinnych firm. Chodzi o wsparcie na wykorzystywanie w swoich przedsiębiorstwach Odnawialnych Źródeł Energii.

Nowy nabór do programu wsparcia w zakresie energetyki ogłosiła Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości. O dotacje w maksymalnej kwocie 3 milionów złotych mogą starać się mikro, małe i średnie firmy z województwa lubelskiego. Nabór wniosków podzielono na 3. rundy: finansowanie instalacji produkcji do energii z OZE o mocy do pół megawata, głębokiej termomodernizacji budynków oraz instalacji produkcji energii o mocy większej niż pół megawata. Wnioskodawcy powinni pamiętać o tym, że nie mają dużo czasu na zrealizowanie całego projektu, ponieważ muszą być one zrealizowane do końca 2023 roku.

Warto wspomnieć, że termomodernizacja budynków, na którą można otrzymać dofinansowanie, obejmuje takie działania jak wymiana źródła ciepła, ocieplenie ścian czy wymiana oświetlenia na energooszczędne. Szczegółowe informacje na temat możliwości uzyskania wsparcia można znaleźć na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego rpo.lubelskie.pl.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button