InformacjeMiasto Puławy

Puławy zebrały niemal 130 tys. złotych dla WOŚP

Puławski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podliczył pieniądze ze zbiórek prowadzonych na swoim terenie. W tym roku udało się zebrać imponującą kwotę 129 724 zł.

Ponad 150 wolontariuszy w niedzielę wyszło na ulice, by kwestować dla fundacji – nie tylko w samych Puławach, ale też w Górze Puławskiej, Gołębiu, Końskowoli i Kurowie. Sporą część zebranej kwoty stanowią także środki uzyskane dzięki licytacjom oraz wpłatom do wirtualnych puszek, tzw. e-skarbonek.

Finał WOŚP to nie tylko zbiórka funduszy na sprzęt medyczny. Można było pomóc również w inny sposób, m.in. oddając krew. Z otwartego w niedzielę punktu krwiodawstwa skorzystało 22 osoby, które oddały łącznie niemal 10 l krwi. Kolejnych 10 osób zapisało się też do bazy potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS.

Przypomnijmy, że w tym roku pieniądze zebrane przez WOŚP zostaną przeznaczone na okulistykę dziecięcą. Zakupione zostanie wyposażenie niezbędne do pracy oddziałów szpitalnych oraz przychodni, m.in. stoły operacyjne, mikroskopy, urządzenia do diagnostyki schorzeń wzroku oraz angiograf do leczenia siatkówczaka, najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button