InformacjeMiasto Puławy

Zmiany w programie Czyste Powietrze

Problem zanieczyszczenia powietrza to jedno z największych wyzwań, stojących współcześnie przed społeczeństwami. Coraz częściej podejmowane są działania, mające na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji pyłów i innych szkodliwych substancji do atmosfery. Jednym z takich przedsięwzięć jest program “Czyste Powietrze”, który zakłada możliwość dofinansowania do wymiany starego ogrzewania domowego na bardziej ekologiczne.

Urząd Miasta Puławy informuje, że od kilku dni w tym programie nastąpiły pewne zmiany. Obecnie przewidziane są bowiem trzy poziomy dofinansowania, uzależnione od dochodu wnioskodawców. Poziom podstawowy zakłada wsparcie w wysokości do 30 tysięcy złotych. Warunkiem jest nieprzekroczenie przez osobę składającą wniosek limitu dochodu w wysokości 100 tysięcy złotych rocznie. Podwyższony poziom wsparcia przeznaczony jest dla wnioskodawców, których dochód w gospodarstwach wieloosobowych nie przekracza 1564 złote na osobę lub 2189 złotych w przypadku osoby samotnej miesięcznie. Najwyższy poziom dotacji, skierowany jest zaś do składających wniosek, u których miesięczna kwota dochodu na osobę w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900 złotych lub 1260 złotych w przypadku osoby samotnej.

Szczegółowe informacje na temat tego programu można uzyskać telefonicznie w Wydziale Ochrony Środowiska puławskiego Urzędu Miasta pod numerami telefonów 81 458 61 30 oraz 81 458 60 32.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button