Kazimierz DolnyKurów

Mobilne punkty szczepień ponownie w naszym powiecie

Statystyki zakażeń koronawirusem niestety znowu rosną. W ostatnich dniach dobowa liczba potwierdzonych zachorowań przekroczyła nawet 30 tysięcy. Eksperci zachęcają wszystkich niezdecydowanych do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

W niektórych miejscowościach naszego powiatu już po raz kolejny zorganizowane zostaną mobilne punkty szczepień. Już w najbliższy piątek 21 stycznia szansę zaszczepienia się otrzymają mieszkańcy Kazimierza Dolnego i okolic. Mobilny punkt szczepień będzie funkcjonować w kazimierskim Urzędzie Miasta przy ul. Senatorskiej od 9:00 do 14:00. Chętne osoby zostaną zaszczepione preparatami Pfizer bądź Johnson&Johnson.

Podobna akcja dziesięć dni później odbędzie się w Kurowie. Szczepieniobus w tej miejscowości będzie stacjonować 31 stycznia od godz. 9:00 do 13:00 przy siedzibie kurowskiej Gminnej Biblioteki Publicznej. W tym przypadku również dostępnymi szczepionkami będą Pfizer oraz Johnson&Johnson. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, natomiast mieszkańcy Kurowa i okolic, którzy zdecydują się przyjąć szczepionkę, proszeni są o zabranie ze sobą dowodów osobistych. Bezpośrednio po szczepieniu wygenerowane zostaną unijne certyfikaty Covid.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button