InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Wybory najlepszej książki regionu lubelskiego

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie już po raz szesnasty organizuje konkurs na najpiękniejszą i najbardziej wartościową publikację dotyczącą regionu lubelskiego “Książka roku 2021”.

Celem tej inicjatywy jest promocja dorobku edytorskiego Lubelszczyzny, mając na względzie zwłaszcza publikacje dotyczące tradycji kulturalnych, walorów krajoznawczych czy historii naszego regionu. Do konkursu można zgłaszać przewodniki, wspomnienia, albumy, publikacje naukowe czy popularnonaukowe wydane w minionym roku. Prace będą oceniane przez jury konkursowe w trzech grupach tematycznych: Lublin, Lubelszczyzna oraz publikacje wydane przez biblioteki naszego województwa.

Termin zgłaszania propozycji konkursowych upływa 23 maja, można je składać w Dziale Naukowo-Wydawniczym i Sekretariacie Biblioteki im. Łopacińskiego w Lublinie lub nadesłać na jej adres pocztowy. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród znanych jako Wawrzyny Pawła Konrada zaplanowano na 10 czerwca. Wszystkie publikacje mają zostać wyeksponowane na wystawie pokonkursowej oraz na stronie internetowej lubelskiej biblioteki. W przeszłości podobne wyróżnienia otrzymywały puławska Biblioteka Miejska oraz działająca w naszym mieście Powiatowa Biblioteka Publiczna za publikacje “Domek Grecki. Historia i współczesność”, „Powiat Puławski – dawniej i dziś” czy „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości 1918–2018”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button