InformacjeMiasto Puławy

Debata o edukacji w Puławach [VIDEO]

We wtorek na głównej sali widowiskowej Domu Chemika odbyła się pierwsza część debaty poświęconej oświacie w Puławach.

W spotkaniu z ramienia władz miejskich wzięli udział prezydent Paweł Maj, wiceprezydent Beata Kozik oraz Agnieszka Zamojska – kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych. Do udziału zaproszono także specjalistów “z zewnątrz” – doktor Wiolettę Kozak z CKE, dra Wiesława Poleszaka, reprezentującego Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz Teresę Misiuk, Lubelską Kurator Oświaty. Podczas transmitowanego online spotkania prezentowano poglądy na temat oczekiwań wobec edukacji, wyniki puławskich uczniów oraz omawiano wyzwania stojące przed uczniami i nauczycielami.

Dr Wiesław Poleszak z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie przekonywał, że na problemy edukacji w Puławach trzeba spojrzeć szeroko, nie opierając się jedynie na statystykach poszczególnych placówek. Z kolei prezydent Paweł Maj stwierdził w swojej wypowiedzi, że jednym z podstawowych problemów w szkołach, ale nie tylko jest m.in. „kryzys wartości” oraz „kultura obrazkowa”. Słowa włodarza naszego miasta spotkały się z uznaniem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, która podkreślała wagę wychowania młodych ludzi we współczesnym świecie. Wiceprezydent Puław Beata Kozik zwracała z kolei uwagę na fakt ogromnych środków budżetowych, które Miasto musi przeznaczać na codzienne funkcjonowanie szkół. Podkreślała, że aby zaradzić tej trudnej dla samorządów sytuacji, potrzebne są rozwiązania systemowe.

fragmenty z debaty

Na koniec zaprezentowano także analizę działalności organizacyjnej i finansowej sporządzoną przez puławski Urząd Miasta. Druga część debaty odbędzie się 8 lutego – na ten dzień zaplanowano panel dyskusyjny dotyczący szans i zagrożeń dla puławskiej oświaty. Całość wtorkowej debaty można obejrzeć na kanale youtube “Puławoaktywni”.

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button