Miasto Puławy

Debata o stanie puławskiej oświaty [VIDEO]

Koszty utrzymania oświaty niejednokrotnie były tematem długich i licznych dyskusji puławskich samorządowców. Rosnące koszty i niewystarczająca subwencja to często przyczyny tarć między przedstawicielami szkół i władz miasta czy powiatu.

W samym 2022 roku miasto przeznaczy około 95 mln zł. Aby stawić czoła wyzwaniom, w tym ekonomicznym, prezydent Puław zorganizował debatę z udziałem ekspertów. We wtorek 18 stycznia w Sali Widowiskowej “Domu Chemika” zaprezentowany będzie raport o stanie puławskiej oświaty.

– Debata jest odpowiedzią na wyzwania, które nas czekają w przyszłości – przekonuje prezydent Paweł Maj. Wśród owych wyzwań, podstawowym według włodarza naszego miasta jest spadająca liczba urodzeń. Prezydent Maj zauważa, że na początku XXI wieku w Puławach rocznie rodziło się blisko 500 dzieci, podczas gdy w obecnych czasach liczba ta oscyluje wokół 300. W konsekwencji liczba uczniów w szkołach także jest coraz mniejsza. Prezydent Puław dodał, że w 300-milionowym budżecie miasta niemal 100 milionów złotych jest przeznaczanych na oświatę. Podczas debaty mają być poruszane również kwestie związane z nowym ustawodawstwem w oświacie.

Paweł Maj – Prezydent Miasta Puławy

8 lutego odbędzie się druga część debaty – panel dyskusyjny „Perspektywy puławskiej oświaty – szanse i zagrożenia”. Dyskusje będzie można śledzić online na kanale Puławoaktywni.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button