InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Koniec roku w policyjnych statystykach [VIDEO]

Okres świąteczno-noworoczny to zazwyczaj czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób podróżuje do rodzin, bądź na sylwestrowe imprezy. W związku z tym policja w tym okresie wzmaga swoją czujność.

Jednak, czy to za sprawą rosnącej świadomości kierowców, lub widma nowych, wysokich mandatów, tegoroczna “przerwa świąteczna” okazała się być względnie spokojna dla puławskiej drogówki, ale równocześnie często wzywano policję w celu interwencji.

– Ostatni tydzień minionego roku na drogach powiatu puławskiego upłynął bezpiecznie, nie doszło do żadnego wypadku, co oznacza, że żadna osoba nie odniosła ciężkich obrażeń ciała – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodała, doszło do 31 kolizji, a policjanci sprawdzali trzeźwość 864 kierujących. Na tak zwanym „podwójnym gazie” wpadło dwóch kierujących, jeden spowodował kolizję w Drzewcach, drugi wjechał do rowu w Kurowie. Policja odnotowała zaś sporo interwencji, zarówno domowych jak i publicznych, ich liczba w tym czasie to blisko 220 w naszym powiecie. Do większości z nich doszło na terenie miasta, około 30 razy policjanci interweniowali na terenie wiejskim.

podkom. Ewa Rejn-Kozakoficer prasowy KPP w Puławach

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button