Miasto Puławy

Bożonarodzeniowe inicjatywy Domu Chemika

Tradycyjnie Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie inicjatywach przygotowanych z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Ruszyły już zapisy do 27. Festiwalu Kolęd, o którym niedawno informowaliśmy. Uczestnicy przygotowują nagranie jednego utworu związanego z nadchodzącymi Świętami, może to być zarówno kolęda jak i pastorałka. Występy będą oceniane w różnych kategoriach, w konkursie mają uczestniczyć soliści, zespoły wokalne, instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne, a także chóry. Tegoroczną nowością jest obecność kategorii zespołów folklorystycznych. Uczestnicy będą rzecz jasna podzieleni również ze względu na wiek. Zaplanowano udział zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich, jak również osób dorosłych. Zgłoszenia propozycji konkursowych będą przyjmowane do 11 stycznia, szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Kolęd jest konkurs na wykonanie najpiękniejszej szopki przestrzennej. Praca może być wykonana dowolną techniką, indywidualnie bądź zespołowo. Udział w zabawie mogą wziąć dzieci, młodzież ale także całe rodziny. Wymiary szopki nie mogą przekraczać metra wysokości i metra szerokości. Wykonane szopki należy dostarczać w dniach 13-14 stycznia na portiernię „Domu Chemika”, szczegóły tego konkursu również można znaleźć na stronie internetowej instytucji.

Grafika: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button