InformacjeMiasto Puławy

Azotowy Dar Mikołajkowej Radości po raz drugi [VIDEO]

Okres przedświąteczny to bardzo dobry moment do działań charytatywnych. Szczególnie teraz pomimo różnych trudności otwieramy się chętniej na potrzeby innych.

W środę podsumowana została II edycja akcji “Azotowy Dar Mikołajkowej Radości”. Pracownicy Grupy Azoty Puławy w 12 zespołach kompletowali świąteczne prezenty dla rodzin, które wskazali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który także i w tym roku był partnerem tej akcji.

– Po naszej stronie jest wytypowanie 12 rodzin i przeprowadzenie rozmowy z tymi rodzinami, spisanie ich marzeń i potrzeb, które często są na bardzo podstawowym poziomie, takie karteczki przekazujemy Liderom – tłumaczy dyrektor puławskiego MOPS Beata Wagner. Spersonalizowane paczki przygotowane przez grupy wsparcia MOPS rozdysponowuje do potrzebujących rodzin. Jak podkreślała dyrektor miejskiej instytucji, wsparcie lokalnych przedsiębiorców, takich jak Grupa Azoty Puławy w pomoc osobom potrzebującym jest nie do przecenienia.

Beata Wagner – Dyrektor MOPS w Puławach

Pracownicy puławskiego kombinatu chemicznego okazali się być empatycznymi i mocno zaangażowanymi w akcję ludźmi. Każda z 12 grup kompletowała prezenty-niespodzianki dla konkretnych rodzin, jak mówią sami uczestnicy akcji, robili to z wielką przyjemnością.

Jedna z liderek teamów uczestniczących w akcji Katarzyna Głuszyńska-Wiak podkreślała radość z obdarowywania innych, zwłaszcza spełniania marzeń dzieci. Pochwaliła również zaangażowanie ludzi pracujących w teamach, dodała, że udało się przygotować prezenty również spoza dostarczonych list.

Katarzyna GłuszyńskaWiakLiderka jednego z teamów akcji

Inicjatywa nie mogłaby dojść do skutku bez akceptacji i wsparcia Zarządu Grupy Azoty Puławy. Już dzisiaj usłyszeliśmy deklarację, że wszyscy wolontariusze, pracownicy firmy mogą liczyć na pomoc w kolejnej, przyszłorocznej edycji Azotowego Daru Mikołajkowej Radości.

Osobom zaangażowanym w akcję ze strony Grupy Azoty Puławy podziękował prezes spółki Tomasz Hryniewicz. Dodał, że przy wręczaniu podziękowań uczestnicy deklarowali ponowne zaangażowanie w przyszłym roku. Prezes GAP Puławy podkreślił, że jest to wręcz obowiązek aby pomagać osobom potrzebującym.

Tomasz Hryniewicz – Prezes GAP S.A.

W akcję włączyli się także strażacy z Zakładowej Straży Pożarnej, którzy tym razem użyczyli swojego samochodu. Po załadowaniu prezentów strażacki wóz dostarczył je dla potrzebujących rodzin.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button