Informacje

Zmiany w obsłudze 500 + [VIDEO]

Od przyszłego roku to Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zajmować się obsługą i wypłacaniem świadczeń w ramach programu 500 +. Zmiana będzie jednak następować stopniowo.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przejmował obsługę programu 500 + od gmin „na zakładkę”, to znaczy do końca tego roku wnioski o 500 + należy składać jeszcze do ośrodków pomocy społecznej, pomocy rodzinie – to te instytucje będą wypłacać świadczenia do końca maja przyszłego roku – wyjaśnia Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. Natomiast od 1 stycznia do ZUS będzie można składać wnioski o świadczenia np. na nowo narodzone dzieci. Od 1 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych zacznie przyjmować wnioski na nowy okres wypłat, zaczynający się w czerwcu przyszłego roku.

Od stycznia wnioski o 500 + będzie można składać tylko przez internet, za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia bądź Platformy Elektronicznej ZUS. Pieniądze będą przekazywane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rachunki bankowe rodziców.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button