Miasto Puławy

Puławy w tym roku bez miejskiej wigilii i sylwestra

Podobnie jak w roku ubiegłym w Puławach nie odbędą się tradycyjna wigilia miejska oraz zabawa sylwestrowa. Głównym powodem odwołania imprez jest wciąż trwająca pandemia, jednak nie jest to jedyny czynnik.

W tym roku pieniądze, które byłyby spożytkowane na organizację miejskiego „opłatka”, zostaną przekazane na rzecz puławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Organizatorzy tego wydarzenia przekonują, że z racji obostrzeń i niepewnej sytuacji pandemicznej jego realizacja byłaby niemożliwa.

Nie odbędzie się także miejski Sylwester, choć Ratusz początkowo planował organizację tego wydarzenia. Środki w kwocie 50 tys. złotych, które zaplanowano na organizację miejskiej imprezy, na której puławianie przywitaliby nowy rok, przeniesiono na rzecz dotacji dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Puławach. Stało się tak na wniosek radnej Ewy Wójcik, jej pomysł zyskał uznanie większości radnych najpierw na komisji budżetowej, a następnie podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w listopadzie.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button