Miasto Puławy

Jagodowe Trendy w Domu Chemika

W środę i czwartek Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” był gospodarzem konferencji sadowniczej Jagodowe Trendy 2021. To już siedemnasta edycja tego wydarzenia, które jest okazją do spotkania pomiędzy producentami, handlowcami, naukowcami i innymi osobami zaangażowanymi w działalność branży sadowniczej.

Wykłady w ramach konferencji zostały podzielone na cztery bloki tematyczne, które dotyczyły ekonomii, innowacyjnych technologii produkcji, ochrony roślin, sprzedaży i marketingu. Ponadto zgromadzeni w Puławskim Ośrodku Kultury mieli okazję uczestniczyć w dwóch konferencjach towarzyszących o owocach jagody kamczackiej oraz derenia jadalnego. W konferencji uczestniczyli m.in. naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Instytutu Ogrodnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz z ośrodków zagranicznych, między innymi z USA, Wielkiej Brytanii czy Ukrainy.

Konferencję “Jagodowe Trendy 2021” swoim patronatem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi a także Marszałek Województwa Lubelskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button