Informacje

Z jakiego źródła ciepła korzystasz? Musisz to zgłosić

W związku z trwającym sezonem grzewczym warto przypomnieć, że od lipca właściciele nieruchomości mają obowiązek zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informację o źródle ciepła w naszych domach i mieszkaniach.

Celem stworzenia centralnej bazy jest uzyskanie szczegółowych informacji na temat sytuacji w mieszkalnictwie. Te dane mają posłużyć do likwidacji głównej przyczyny zanieczyszczeń powietrza, czyli emisji substancji powodujących smog.

Deklaracja zawiera między innymi dane personalne właściciela nieruchomości, jej adres oraz informację o liczbie i rodzaju eksploatowanych źródeł ciepła. W dokumencie należy także uwzględnić rodzaj paliw, których używamy do ogrzewania. Termin jego złożenia dla większości osób upłynie z końcem czerwca przyszłego roku. Znacznie mniej czasu mają na to właściciele nowo wybudowanych obiektów – oni informację o źródłach ciepła muszą zgłosić w ciągu 14 dni od ich uruchomienia. Wprawdzie czasu na zgłoszenie jest jeszcze sporo, jednak ewentualny jego brak do końca czerwca przyszłego roku może się skończyć nawet grzywną. Deklarację można wypełnić elektronicznie bądź w formie papierowej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button