Informacje

Rząd wprowadza kolejne restrykcje

W związku ze złą sytuacją pandemiczną w kraju minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu od 15 grudnia kolejnych obostrzeń mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-COV-2.

Od tego dnia limit obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach zostanie zmniejszony do 30 procent. Takie samo ograniczenie będzie obowiązywać również w kinach, teatrach, obiektach sakralnych i sportowych. Ponadto postanowiono o wprowadzeniu zakazu konsumpcji w kinach. Przekroczenie limitów będzie możliwe dla osób zaszczepionych, jednak tylko wtedy, gdy przedsiębiorca wykaże, że weryfikuje certyfikaty covidowe.

Minister przekazał również ważne informacje dla uczniów. Od 20 grudnia przez kilka dni do Świąt nauka będzie odbywać się zdalnie. Taka forma nauczania będzie obowiązywać też pomiędzy Nowym Rokiem a świętem Trzech Króli. Do nauki stacjonarnej uczniowie mają wrócić 10 stycznia.

Ponadto zostaną wprowadzone również obowiązkowe testy dla domowników osób zakażonych COVID-19 bez względu na to, czy były one szczepione czy też nie. Zgodnie z przedstawionymi na konferencji informacjami, od marca obowiązkowo przeciw koronawirusowi będą musieli się zaszczepić medycy, nauczyciele oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button