Janowiec

Janowiec nie będzie miastem

Liczba miast w naszym regionie w najbliższym czasie nie zmieni się. Pomimo starań członków Towarzystwa Przyjaciół Janowca, mieszkańcy tej miejscowości oraz okolicznych wiosek należących do gminy opowiedzieli się w większości przeciwko przywróceniu praw miejskich dla Janowca.

O podjęciu tej inicjatywy informowaliśmy w lipcu tego roku. Grupa mieszkańców chciała, aby Janowiec odzyskał status miasta utracony w XIX wieku za sprawą dekretu cara. Jak pokazały listopadowe konsultacje, większość osób zamieszkujących gminę nie dała się przekonać do tego pomysłu. Uprawnionych do głosowania było ponad 3 tysiące osób, natomiast wzięło w nim udział zaledwie 400. Przeciwnicy nadania praw miejskich Janowcowi osiągnęli zdecydowaną przewagę, przeciw temu pomysłowi głosowały bowiem 302 osoby, zaś za przywróceniem statusu miasta opowiedziało się zaledwie 84 mieszkańców gminy.

W związku z tym Rada Gminy Janowiec podjęła decyzję o nieprocedowaniu dalszych działań związanych z wnioskiem o przywrócenie statusu miasta dla miejscowości.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button