Miasto Puławy

Sesja nadzwyczajna o cenach za śmieci

W najbliższy czwartek radni miasta Puławy znów zbiorą się na sesji nadzwyczajnej. Tym razem tematem ich spotkania będzie ustalenie opłaty za wywóz odpadów komunalnych w mieście.

Przypomnijmy, że podczas ostatnich obrad ten temat był również szeroko omawiany. Radni nie przyjęli jednak uchwały przygotowanej przez prezydenta Pawła Maja dotyczącej podwyżki opłat od jednego mieszkańca z 22 do 27 złotych miesięcznie. Rodziny wielodzietne miałyby płacić nie więcej niż 100 złotych za wywóz śmieci. Włodarz naszego miasta przekonywał, że podjęcie tej uchwały jest konieczne ze względu na to, że dotychczas wnoszone przez puławian opłaty są niewystarczające do tego, aby system  mógł się zbilansować.

Aktualna propozycja prezydenta jest bardzo podobna do tej już przedstawionej na ostatniej sesji. Zgodnie z projektem opłata za śmieci wynosiłaby 27 złotych od mieszkańca, osoby, które nie dopełniłyby obowiązku selektywnej zbiórki odpadów, zapłaciłyby 60 złotych na miesiąc. Zmieniła się zaś kwota graniczna dla rodzin wielodzietnych. Zgodnie z proponowaną uchwałą, nie zapłaciłyby one więcej niż 95 złotych miesięcznie bez względu na liczbę osób w gospodarstwie domowym. Podczas czwartkowych obrad ma zostać przedstawiona prezentacja analizy kosztów systemu gospodarowania odpadami wraz z różnymi wariantami stawek opłaty. Ostateczną decyzję radych na ten temat poznamy już w najbliższy czwartek, początek obrad o godz. 16:00. Przebieg sesji można śledzić za pośrednictwem strony internetowej esesja.tv.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button