Miasto Puławy

Grupy wsparcia dla opiekunów osób chorych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach organizuje pomoc psychologiczną dla opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

Zajmujący się osobami chorymi sami często potrzebują pomocy psychologicznej, bowiem opieka nad człowiekiem dotkniętym tego typu schorzeniem wymaga niebywałej wręcz odporności psychicznej. Z tego względu puławski MOPS organizuje grupy wsparcia, w których opiekunowie osób chorych na Alzheimera mogą podzielić się swoimi codziennymi doświadczeniami, spotkać inne osoby zmagające się z podobnymi trudnościami na co dzień czy poznać odpowiednie sposoby postępowania w określonych sytuacjach.

W listopadzie i grudniu zaplanowane są po dwa spotkania w ramach grupy wsparcia, każde z nich ma potrwać około 3 godzin. wiadomo, że będą się one odbywać w budynku Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w piątki od godz. 15:00. Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa spotkaniach można otrzymać telefonicznie od kierownika Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia pod nr tel. 81 458 67 70

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button