Sport

Niełatwa przeprawa Azotów zakończona zwycięstwem

Szczypiorniści Azotów Puławy po nieco dłuższej przerwie powrócili do rywalizacji w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Puławianie wybrali się do Szczecina, by tam rozegrać mecz z zespołem Sandry-Spa Pogoń. Teoretycznie to reprezentanci puławskiego klubu zdawali się być faworytem tego spotkania, jednak pierwsza połowa pokazała, że wygranie tego meczu dla azotowców nie będzie proste. Dość nieoczekiwanie to szczecinianie objęli prowadzenie 8:6, mimo wszystko doświadczenie i ogranie azotowców sprawiło, że pod koniec pierwszej części przegonili oni rywala, prowadząc 16:14. Wyróżniającą się postacią w zespole puławian był Michał Jurecki ze 100-procentową skutecznością rzutów. Dobrze w bramce spisywał się także Mateusz Zembrzycki.

W drugiej części zawodnikom ze Szczecina zaczęły się zdarzać niewielkie przestoje, co puławianie skrzętnie wykorzystywali. Nadal świetną formą strzelecką imponował Jurecki, który zakończył spotkanie z 10 trafieniami na 10 oddanych prób. Ostatecznie azotowcy zgodnie z oczekiwaniami okazali się zwycięzcami starcia z Pogonią, wygrywając w stosunku 32:28.

Sandra-Spa Pogoń Szczecin – Azoty Puławy 28:32 (14:16)

Azoty: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Akimenko, Łangowski, Podsiadło, Bachko, Przybylski, Jurecki, Dawydzik, Kowalczyk, Gumiński, Fedeńczak, Jarosiewicz.

Foto archiwalne, KS Azoty Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button